Canlı
Kategoriler

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla başvurulan oldukça kalıcı bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ve değişen yaşam standartları gereği son yıllarda talep bir hayli artmıştir. Aqualina lazer epilasyon merkezi verileri de bunu kanıtlar nitelikte  dahi olsa hala aklında bir takım soru işaretleri bulunanlar da vardır. Peki nedir lazer epilasyonu? Nerelerde uygulanabilir? Kimlere uygulanabilir, kimlere uygulanamaz? Lazer epilasyonu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi bölgelerde nasıl uygulanır? Hangi koşullarda daha olumlu ve daha kalıcı sonuçlar alınabilir? Kaç seansta biter ve seans aralıkları ne kadardir? Zararlari var mıdır? Aqualina lazer epilasyon merkezi verileri doğrultusunda hazırladığımız yazımızda sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

LAZER EPİLASYONU NEDİR?

Lazer epilasyonu kıl köklerine gönderilen ışınlarla kıl köklerinin yok edilmesi yöntemidir. Kıl köklerine gönderilen ışınlar doğrudan kıl köküne yoğunlaşır ve kıl kökü tarafından emilir. Tüylerden kurtulmak için başvurulan diğer yöntemlere göre daha kalicidir. Cildi tahrip etmeden sağlıklı bir şekilde kıllardan kurtulmayı hedefler.

NERELERDE UYGULANABİLİR?

Aqualina Lazer epilasyonu oldukça hassas bir işlemdir. Lazer epilasyonu merkezi seçilirken çok dikkat edilmelidir. Aqualina lazer epilasyon merkezine gore lazer epilasyonu için merkez seçilirken güvenilirliğine ve ihtiyaclara uygun kalitede ve çeşitte malzemelerin olup olmamasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü yazımızın devamında göreceğiniz gibi vücudun farklı bölgeleri için farklı türde malzemeler gerekir. Kullanılan cihazlar hijyenik olmalı ve uygulama öncesi degerlendirmeleri yapabilecek donanımda uzman personeller olmalıdır. Böylece size en uygun yöntem belirlenir ve olumlu sonuçlar alınabilir. Aksi takdirde hiç sonuç alınmamakta birlikte tüylerde artma bile gözlenebilir. Aqualina lazer epilasyon merkezi personelleri tüm bu olumsuzlukların yaşanmaması için kendi bölgemizdeki lazer epilasyon merkezlerini belirtilen durumlarda  yeterince araştırmadan kesinlikle yapilmamasi gerektiğinin altını çiziyor.

LAZER EPİLASYONU ÇEŞİTLERİ

Lazer epilasyonundan olumlu sonuçlar almak  için cilt ve kıl tipine uygun uygulama tekniği seçilmelidir. Her bölgede aynı cihaz kullanılmadığı gibi herkeste de aynı yöntem aynı sonucu vermeyebilir. Hangi lazer epilasyon yönteminin sizin için uygun olduğuna uygulama öncesi uzman personel karar verir. Eğer ev tipi lazer uygulayacaksaniz size en uygun lazer yöntemini belirlemek için Aqualina lazer epilasyon merkezine giderek uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Temelde sık kullanılan lazer yöntemleri şunlardır:

Türleri

  • Alexandrite
  • Diode
  • Nd YAG
  • Hibrid Lazer (Buz Lazer Platin) (BU UYGULAMA YAPILMAKTADIR)

Etkileri

Lazer ışığı milisaniyeler süresindeki atış esnasında kıl boyunca biriken enerjiyi kıl köküne ileterek kökü kalıcı olarak tahrip eder. Lazer epilasyonun etkin olabilmesi için kılın rengi ve kalınlığı önemlidir. Koyu renk ve kalın kıllar ideal yapılar olup renk açıldıkça ve kalınlık azaldıkça etkinlik de azalacaktır. Tümü ile beyaz kıllarda ise lazer epilasyonun etkinliği bulunmamaktadır. Yine aynı şekilde ayva tüyü olarak tabir edilen çok ince kıllarda da etki sağlanamamaktadır.

Uygulama Detayları

Uygulamada hedef deri değil kıl kökü olduğu için ilk hazırlık kılın kısaltılması işlemidir. Deri üzerinde fazlalık yapması deri yüzeyinde de enerji birikmesi ile istenmeyen deri sorunlarına yol açabilir. Uygulanan enerjinin bazı lazer tiplerinde zaten zorunlu olsa da tüm lazer tiplerinde deri yüzeyine jel sürerek uygulanması iletkenlik kalitesinin artırılmasına da soğutmanın daha etkili olmasına da katkı sağlamaktadır.

Lazerler kılları ışık enerjisine hassas olduğu sadece anagen safhasında yok edilebilmektedir. Oysa kılların tümüne uygulama yapılsa da her biri farklı dönemde olduğu için uygulamayla hepsi dökülse bile kalıcı olarak hassas döneminde olanlar dökülmektedir. Bölgeye, kişinin kıl döngüsüne bağlı olarak ortalama tüm bölgelerde yaşanan 2-3 aylık döngülere göre seans aralıkları belirlenmektedir. Klinik çalışmalar ortalama olarak büyük ölçüde kalıcı epilasyon için 6-8 seansa ihtiyaç olduğunu göstermektedir.

Genel olarak çok iyi tolere edilebilen bu uygulama çok koyu tenlilerde, bronzlaşma sonrası ten gerçek rengine dönmeden yapılan uygulamalar ile kılların gereğinden uzun kaldığı durumda yapılan uygulamalarda yüzeyde oluşan yanığa bağlı olarak ciltte geçici renk değişiklikleri görülebilmektedir. Genelde koyu renkli olabildiği gibi açık renkte de iyileşmeler görülebilir. Açık renk olanlar daha uzun sürede geçse de koyu renkli olanlar bir aydan kısa sürede genellikle tümüyle eski rengine dönmektedir.

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin ilk dikkat edeceği nokta bu işlerin yapılabildiği ruhsatlı ve yetkisi olan klinikleri tercih etmek, uygulamaların lazeri taklit eden cihazlarla mı yoksa gerçek lazer ile mi yapıldığını araştırmaktır ki, bu tedbir pek çok sorunun da önüne geçecektir. İşlem sonrası olası her türlü problemi de giderebilme ehliyetinde olan doktor olan merkezlerde yapılma ihtiyacı da buradan kaynaklanmaktadır

Lazer Epilasyon
İstiklal cad. No: 138 Akdeniz/Mersin (Atlıhan Hotel İçi Spa Merkezi)
+905436032494
iletisim@mersinaqualina.com
www.mersinaqualina.com © AQUALİNA
X