Canlı

Bali Masajı

Bali masajı, beden ve zihin arasındaki uyumu tekrar yakalamak için mükemmel bir tedavi yöntemidir. Gelin Bali masajının tekniğini, yararlarını ve karakterini birlikte keşfedelim.

Geleneksel Endonezya masajı, dünyanın dört bir yanındaki gezginlerin uğrak yeri olan Bali'de geliştirildi. Bali, birkaç ileri görüşlü gezginin bu küçük bölgeden çok etkilenmeleri ve buraya "Cennet Adası" ismini takmalarıyla popüler oldu. Bu bölgede, kökleri Animist, Budist ve Hindu geleneklerine dayanan antik bilgiler daima canlı tutuldu.

Bali'nin mimarisi ve kültürü büyük oranda Asya ülkelerinden etkilendi. Bali'nin en büyük ve en idolleştirilmiş tapınağı Pura Besakih, Hinduizm gelenekleri için "Ana Tapınak (Mother Temple)" olarak kabul ediliyor ve bu durum Bali'deki etkileşime verilebilecek en güzel örnek olabilir. Bali masajının kendisi de Hindistan, Çin ve Thai geleneklerinden etkilenmiştir. Bu yüzden bu masaj tekniğini, farklı tekniklerin uyum içerisinde birleştirilmesiyle geliştirilmiş sıradışı bir tedavi yöntemi olarak tanımlamak yanlış olmayacaktır.

Bali masajı nasıl yapılır?

Vücudu Sakinleştirir ve Rahatlatır

Bali masajının en önemli faydalarından biri, tedavi gören kişinin vücudunu rahatlatması ve sakinleştirmesidir. Vücudun, sert hissedilen yerleri yumuşar ve yorgun olan zihin tekrar sakinleşir.

Masaj yaptırmak, vücuttaki kan sirkülasyonu için oldukça önemlidir. Eğer uygun ve doğru bir masaj yaptırırsanız, tedavi sonrasında kendinizi tazelenmiş hissedersiniz.

Uzman masaj terapistlerinin uygulamaları sonunda zihninizdeki yorgunluk hissi geçecektir. Özel bitki özleriyle, uygun bir ortamda, sakin bir müzikle uygulanan terapi gerçek bir rahatlama hissi yaratır. Eğer stresli bir dönemden geçiyorsanız, Bali masajını denemek isteyebilirsiniz.

Dolaşımı Hızlandırır

Bali masajı, vücuttaki kan akışını hızlandırır. Özel noktalara uygulanan masaj, kan damarlarını açar ve bu sayede vücut tazelenir.

Kan akışı normal seviyelerde olursa, vücut ve zihin çok daha sağlıklı olur. Ayrıca bu sayede vücutta hissedilen ağrılar azalır ve sorunlu noktalar daha hızlı iyileşir.

Vücut Daha Sağlıklı Olur

Sağlıklı bir beden çok daha güçlüdür. Bu nedenle kendinizi yorgun hissettiğiniz zaman genellikle masaj tavsiye edilir. Tabii bu uygulamanın bir uzman tarafından yapılması daha uygundur.

Bir Bali masajı tedavisinden sonra, kişi kendini daha güçlü hisseder. Özellikle de fiziksel aktivitenin yoğun olduğu bir yaşam tarzı olan insanlar için Bali masajı oldukça faydalıdır.

Uykuyu Düzenler

Aslında birçok masaj tekniği, özellikle de uyku problemi çeken insanlar için, uykuyu düzenler. Bunun sebebi büyük oranda kan dolaşımının hızlanmasıdır. Vücudun ve zihnin sakinleşmesi ile, çok daha derin ve rahat bir uyku mümkün olur.

İstiklal cad. No: 138 Akdeniz/Mersin (Atlıhan Hotel İçi Spa Merkezi)
+905436032494
iletisim@mersinaqualina.com
www.mersinaqualina.com © AQUALİNA
X