Canlı

Derin Doku Masajı

Derin doku masajı, vücuttaki dokuların alt katmanlarının manipülasyonunu sağlar ve kaslar ile eklemleri oluşturan destekleyici dokuları hedefler. Diğer popüler masaj teknikleri ile karşılaştırıldığında, basınç olarak daha düşüktür ve bedenin belli pozisyonlara yönlendirilmesini de içerir. Bu masaj tipi genellikle yavaş ve sıkı bir şekilde yapılır.

Derin doku masajı yapılan birey genellikle yüzüstü veya sırt üstü pozisyonda bekler, hedeflenen bölgelere ise bu sırada derin bir baskı uygulanır. Masajın faydalı olmasının temel sebeplerinden birisi ise kan akışını hızlandırıp kaslardaki gerginliği alırken, psikolojik sitresi düşürmesi ve serotonin, oksitosin gibi mutluluk hormonlarının salgılanmasını sağlamasıdır.

Derin doku masajının faydaları nelerdir?

Derin doku masajı genellikle kronik kas ağrısı, sakatlık rehabilitasyonu ve bunun gibi diğer spesifik alanlara yoğunlaşır:

Bel ağrısı

Kısıtlı hareket imkanı

Sakatlıklardan kurtarma

Karpal tünel sendromu gibi tekrarlayan gerilme yaralanması

Postüral problemler

Kas gerginlikleri

Osteoartrit ağrısı

Siyatik

Piriformis sendromu

Fibromiyalji

Üst sırt veya boyun ağrısı

Bu faydaların tümü bilimsel olarak kanıtlanmamıştır, ancak Consumer Reports dergisine göre, 34.000 kişi, osteoartrit ağrısının giderilmesinde fiziksel terapi, egzersiz, reçeteli ilaçlar, kayropraktik, akupunktur, diyet ve glukozamine göre daha etkilidir.

Derin doku masajı ayrıca fibromiyalji ağrısı için de yüksek puan almıştır. İnsanlar genellikle derin doku masajından hemen sonra gelişmiş bir hareket aralığı fark ederler.

Spor yaralanmasını önlemek, spora özgü kaygıları gidermek veya spor sonrası kasların iyileşmesine yardımcı olmak için masaj yaptırmayı düşünüyorsanız, spor masajı sizin için daha uygun olacaktır

İstiklal cad. No: 138 Akdeniz/Mersin (Atlıhan Hotel İçi Spa Merkezi)
+905436032494
iletisim@mersinaqualina.com
www.mersinaqualina.com © AQUALİNA
X