Canlı

İsveç Masajı

İsveç masajı, ABD’deki en popüler masaj türüdür. Zihinsel ve fiziksel sağlığı düzenlemek üzere kasların yüzeydeki katlarına etki eder; elleri, ön kolu ve dirsekleri kullanmayı içerir. Eklemlerin aktif ve pasif hareketleri ise masajın başka bir kısmıdır. İsveç masajının yararları arasında kan dolaşımını artırmak, zihinsel ve fiziksel rahatlama, stres ve kas gerilimini azaltmak ve eklem hareket açıklığını geliştirmek yer alır. İsveç masajında, masaj yapılacak kişi masaj masasına yatar ve üzeri havlu ya da çarşaf ile örtülür. Ters etki yaratabileceği ya da müşterinin dokunulmasını istemediği alanlar dışındaki yerlere bütünsel bir vücut masajı uygulanır. Masajın yapılışını kolaylaştırmak için aromalı ya da kokusuz yağ veya losyonlar kullanılır. Her seans genellikle 30–60 dakika kadardır. Müşterinin tercihlerine göre bir masaj seansında aşağıdaki temel tekniklerin hepsi ya da birçoğu kullanılır.

İsveç masajı faydalı mı?

Klasik isveç masajı özellikleri fiziksel olarak oldukça faydalıdır. Ve birçok yarar sağlar.

Sıkılmış olan kasların rahatlatılması sağlanır.

Klasik isveç masajı faydaları sayesinde kas güçlendirilmesi sağlanır.

Kan dolaşımı iyileştirilir

Cildi gererek, sıkılaşmasını sağlar.

Kronik ağrılar, migren ve astım gibi rahatsızlıklar da hastalıkların hafifletilmesi sağlanır.

Boşaltımı iyileştirerek daha iyi bir sonuç alınmasını sağlamak.

Sinir konusun da rahatlama ve gevşeme sağlamak.

Zihinsel olarak da oldukça fazla faydası vardır. Zihinsel faydalarından bazıları ise ;

Rahatlama

Uyku kalitesini sağlamak

Stresi azaltmak

Sağlıklı olma hissin de artış

Klasik isveç Aromaterapi masajı özellikleri arasında yapılmaması gereken bazı durumlar vardır. Bunlar sırt masaj teknikleri içinde yer alırken ötekileri ise şu şekildedir. Kişi de kusma, ishal, mide bulantısı ve ateş gibi sorunlar var ise Bu masajın yapılması uygun değildir. Kemik çıkıkları veya kırık gibi durumlar var ise de bu masaj türü tercih edilmemelidir. Yaralı veya varisli damarlar da uygulanmamalı kan akışı veya damar patlaması gibi durumlar görülebilir.

Aromaterapi klasik spanın faydaları ve özellikleri yaptırmak isteyen kişi soyunmak istemeyebilir ona bu durumun neden gerektiği kısa bir açıklama ile sağlanmalı ve kişi buna ikna edilmelidir.

Soyunmak bu masaj da tamamen etkisini arttırmak için olan bir şeydir. Giysilerini çıkartmak istemeyen kişi masajdan tam olarak bir fayda göremeyecektir. İlk kez bu masajı yaptıracak iseniz düşük tempo da yaptırmaya tercih etmelisiniz.

İstiklal cad. No: 138 Akdeniz/Mersin (Atlıhan Hotel İçi Spa Merkezi)
+905436032494
iletisim@mersinaqualina.com
www.mersinaqualina.com © AQUALİNA
X