Canlı

Mersin Masaj Salonu;

Mersin Masaj Salonu;

Mersin masaj salonu AQUALİNA; diğer masaj türleri gibi yine en kaliteli deneyimleri değerli müşterilerine sunmakta. Herkesin masaj denilince ilk aklına gelen ve halk arasında masaj deyiminin asıl karşılığı olan Klasik(İsveç)masajıdır. Klasik masaj en yaygın olarak yaptırılan ve bilinen masaj türü olmakla beraber; spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi gibi diğer masaj çeşitlerinin de anasıdır.

 

Nasıl uygulanır?

Tüm klasik masajlarda terapist cildi masaj yağıyla yağlar ve geleneksel İsveç masajı için temel tekniklerde dahil olmak üzere çeşitli yöntemler uygulayarak; Efloraj, petristasyon, çarpma, titreşim ve sinir vuruşları yapar.

Bu işlemler kas dokularını ısındırır,gerilimi azaltır,kas düğümleri ve yapışık dokuları çözer.Klasik(isveç)masaj sağlık açısından sağladığı yararlardan ziyade ekstra bir rahatlama da sağlar.Elbette size terapi uygulayan kişinin daha önce geçirdiğiniz bir sakatlık olup olmamasını bilmesi,uygulayacağı hareketler açısından çok önemlidir.Genellikle başınızı U şeklinde bulunan bir yüz beşiğine koyarsınız ve vücudunuz nötr kalır.Terapistler genelde sürtünme,çekme,germe,vurma ve efloraj tekniklerini uygularlar.

Sırt kısmı bittikten sonra;bacaklarınızın arka kısmı,ön kısmı,kollar,boyun ve omuzlar şeklinde sürer.Bazıları da farklı düzende çalışır her terapistin kendine özgü bir çalışma düzeni vardır.

Faydaları Nelerdir?

Sadece bir kez bile yaptırmak sinir sisteminizi rahatlatıp gevşemeye yardımcı olur.Vücudunuzdaki gerginliği azaltır,anksiyete ve depresyonla başa çıkmanıza yardımcı olur.Klasik masaj kan dolaşımını hızlandırır ve bu da vücudunuzdaki besin bakımından zengin oksijenlerin,akış hızını artırarak daha zinde ve enerjik hissetmenize fayda sağlar.Bir diğer etkisi de;vücudun atık ürünlerini taşıyan lenfatik sistemi harekete geçirir.Bu da iyi ve kötüyü daha iyi işleyeceğiniz manasına gelir.Kas krampları ve ağrıları yaşıyorsanız İsveç masajı bunları yok etmede size büyük faydalar sağlayabilir.

Hangi Durumlarda Yapılmaz

Ateş,enfeksiyon,iltihaplanma,osteoporoz veya bunlar gibi herhangi medikal bir sıkıntınız varsa;doktorunuzdan bilgi almadan masaj yaptırmak iyi değildir. Bir masajın sizin için uygun olup olmadığını düşünüyorsanız,öncelikle yapmanız gereken bir uzmana danışmaktır.

Mersin masaj salonu AQUALİNA değerli misafirlerinin sağlığını herşeyden önde tutan bir firmadır.

Mersin Masaj Salonu;
İstiklal cad. No: 138 Akdeniz/Mersin (Atlıhan Hotel İçi Spa Merkezi)
+905436032494
iletisim@mersinaqualina.com
www.mersinaqualina.com © AQUALİNA
X